Sony’nin Overwatch benzeri Concord oyunu 23 Ağustos’ta PS5 ve PC’ye geliyor

PlayStation stüdyolarından uzun süredir birinci şahıs nişancı oyunu çıkmamıştı, bu yüzden Firewalk Studios’un Concord oyunu duyurulduğundan beri büyük ilgi gördü. Sony’nin State of Play etkinliğinde, bilim kurgu türündeki oyun hakkında daha fazla detay açıklandı ve ilk oynanış görüntüleri gösterildi. Concord, 23 Ağustos’ta PS5 ve PC için çıkacak ve Temmuz ayında bir beta sürümü olacak. PC’de oynamak için PlayStation Network hesabına ihtiyaç duyulacak.

Firewalk Studios, Concord’u geliştirirken sıkı hareket kontrolü, hassas silah kullanımı ve çeşitli yetenekler üzerine yoğunlaştı. Bu, eski Destiny geliştiricilerinin liderliğindeki bir stüdyodan beklenebilecek özellikler arasında. Beş kişilik takımlarla oynanan bir kahraman nişancı oyunu olarak, Overwatch 2’ye birçok yönden benziyor.

Oyunda her biri kendine özgü yeteneklere sahip 16 karakter, yani Freegunners bulunuyor. Firewalk, Concord’u her tür oyuncuya hitap edecek şekilde tasarladı; farklı oyun tarzları ve yetenek seviyeleri ne olursa olsun, her oyuncu için kolayca alışabilecekleri en az bir veya iki Freegunners karakteri mevcut.

Oyuncular patlayıcı bıçaklar fırlatabilir, hız artırıcı sporlar bırakabilir, iyileştirme pedi yerleştirebilir, ateş duvarı oluşturabilir veya bir duvar ile tüm bir yolu kapatabilir. Bu yeteneklerden bazıları, oyun turları arasında ve yeniden doğmalarda haritada kalıcı olarak bulunurken, diğerleri daha anlık kullanımlar için tasarlandı.

Concord, çıkışında altı farklı oyun modu sunacak. Firewalk, lansman sonrası ücretsiz güncellemelerle daha fazla oyun modu, Freegunners karakteri, harita ve sinematik sahneler eklemeyi planlıyor. Bu türde ve genel olarak canlı servis pazarında büyük bir rekabet var. Ancak, Sony bu yıl Helldivers 2 ile zaten büyük bir başarı elde etti. Concord da şimdiye kadar sağlam bir izlenim bıraktı ve başarılı olma şansı yüksek. Oyun Temmuz ayında beta sürümü çıkacak olan oyun, 23 Ağustos’ta PS5 ve PC kullanıcılarıyla buluşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir