iPhone 16 Pro ve Pro Max iki yeni kamera ile gelecek!

Apple’In gelecek sonbaharda tanıtması beklenen iPhone 16 serisi hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Yeni iPhone serisinin fiziki ve donanımsal değişikliklerle birlikte piyasaya çıkması bekleniyor. Yeni gelen sızıntılar iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’te iki yeni kamerayı gösteriyor

iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max yeni kameralarla geliyor!

Son gelen raporlara göre iPhone 16 Pro ve Pro Max yeni kameralar ile gelecekler. Kamera boyutları artarken iPhone 15‘te bulunan 12 MP’lik ultra geniş açılı sensör yerini 48 MP’lik sensöre bırakıyor. Söylentilerde Apple’ın iPhone 16 Pro Max’te ana kamera olarak özel bir sensör olan 48MP Sony IMX903‘ü kullanacağı söyleniyor.

Apple, her ne kadar kendi kamera sensörlerini üretmek istesede Sony’nin IMX903 sensörünü kullanmak istediğini yıl başında yayınlanan sızıntılarda duyduk. Eğer telefoto kamera değişmezse Pro Max için arka tarafta 48 MP’lik ana kamera, 48 MP’lik ultra geniş açılı kamera ve 12 MP’lik telefoto kamera yer alacak.

Apple, iPhone 16 Pro tarafında ise halefi olan 15 Pro modelinde kullanılan 48 MP Sony IMX803 sensörünü kullanmaya devam edecek. Apple ürünleri hakkında isabetli tahminleri ile bilinen analist Ming-Chi Kuo ise Pro modelinde ise 5x (120mm) optik yakınlaştırma olacağını söylüyor. Ayrıca raporda her iki telefonun telefoto kamerasının değiştiği hakkında bir bilgi verilmiyor.

Peki ya siz yeni gelecek iPhone 16 serisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir